Malmkatel UNI
Klikka et näha rohkem tooteid
Tooteid ei leitud

Malmkatel UNI

Malmkatla UNI omadused:


Uni katla laadimisavaMalmkatel UNI on universaalne - sobib puidu, kivisöe, briketi, kütteõli, puidugraanuli ja universaalküttega "kõik mis põleb"  kütmiseks. UNI katla põlemiskambri maht on 20% suurem kui analoogsetel kateldel (nt Viadrus U-22 ja Viadrus U-26 jne). Suur kütuse laadimisava. Katelt saab täita kuni 26 cm läbimõõduga puudega. Mida jämedam on puu, seda kauem ja jäägitumalt põleb.

 


Uni katel lõõridUNI katla lõõrid on ribide vahelt suletud. Kuumade põlemisgaaside teekond on pikk. Põlemisgaasid liiguvad mööda kolde lage kolde tagumisse ossa. Läbi kolde tagalaes oleva kahe ava tõusevad kuumad põlemisgaasid külglõõridesse mida mööda suunduvad katla ette tagasi. Sealt, läbi keskmise lõõri suunatakse põlemisgaasid uuesti katla taha ja läbi adapteri korstnasse. Võib julgelt öelda, et põlemisgaaside teekond sooja äraandmisel on "kahe katla" pikkune. Lõõrid on piisvalt avarad ja seetõttu kergesti puhastatavad ning ei lõhu katla puhastusharju.

  

Lõõride ees asub hingedel liikuv malmist ekraan

UNI katla lõõride ees asub hingedel liikuv malmist ekraan mis ei vähenda laadimisava ega sega kütuse laadimist. Ust avades ei satu suits katlaruumi vaid läheb ekraani tagant otse lõõri. Samas kaitseb ekraan laadimisust leegiga otsesest kokkupuutest, hoides laadimisukse jaheda, vähendades sooja kiirgumist katlaruumi. Ekraan on kergesti eemaldatav lõõride puhastamise ajaks.


Uni katla laadimisuks

UNI katla laadimisuks on seespoolt vooderdatud kuumakindla isolatsiooniga ja kaetud roostevaba, kõrget temperatuuri taluva kattega. Katte sisse on lõigatud katte paisumist kompenseerivad pilud. Sellise kattega kaetud isolatsioon kestab väga kaua. Laadimisukse külge on kinnitatud kaare kujuline malmplaat mis suletud ukse korral sulgeb põlemisgaaside ekraanitaguse otsetee korstnasse suunates põlemisgaasid kolde tagalaes olevatesse lõõriavadesse. Ukse alumises osas on lai sekundaarõhu pealeandmise ava. Ava pealeande reguleerimiseks varustatud siibriga. Sekundaarõhk jaotub ühtlaselt kogu katla laiuses kindlustades põlemisgaaside täielikuma põlemise.

Uni katla tuharest

 

UNI katla tuharest on valatud ühtseks katla põrandaga ja on veesärgiga jahutatav. See väldib tuharesti läbipõlemist. Puhastusukse ava on suur. Ideaalne puidugraanuli põleti paigaldamiseks. Avar tuharuum koos tuhavanniga.

 

Katla termoregulaator ja termomeeter on kaitstud laadimisukse kohal oleva sirmiga nii, et võimalikud väljuvad kuumad suitsugaasid neid ei kahjustaks.

 

Katel on ülekuumenemise eest kaitstav jahutussõlmega. Jahutussõlme saab osta katla lisana.

UNI vastab euronõuetele nii sisult kui vormilt.

 

 

OSTA KATEL UNI CERBOSE E-POEST >>

Katla transport koju tasuta!

Seaded

Menüü

Meeldivaks märgitud toodete salvestamiseks loo tasuta konto.

Logi sisse

Soovinimekirjade kasutamiseks loo tasuta konto

Logi sisse