ATMOS puugaasikatla eelis
Klikka et näha rohkem tooteid
Tooteid ei leitud

Atmos puugaasikatla eelised

Atmos puugaasikatel on ökonoomne, kõrge kasuteguriga ja loodusõbralik katelAtmos puugaasikatel on kõrge kasuteguriga ja ökonoomne

Atmos puugaasikatla kasutegur on vahemikus 81-90%.
Olulisim argument puugaasikatelde kasutusele võtmiseks on võimalikult väikesed jooksvad kulud vajaliku soojusenergia saamiseks. Üldkulude tasuvuse aeg väheneb oluliselt küttesüsteemi efektiivse toimimise ja odavama kütteaine arvelt. Ökonoomsele küttesüsteemile tehtud veidi suurem kulutus on INVESTEERING ja VÕIT LÄHIMAS TULEVIKUS!
Atmos puugaasikatlas toimub puidu põletamine kaheastmeliselt. Esimesel põlemisel tekib nn. puugaas ning teises astmes põleb õhuhapniku ja puugaasi segu, mille peaaegu jäägitul põlemisel eraldub tunduval rohkem soojust kui tavalistes otsepõlemiskateldes, kuid ei teki keskkonnale kahjulikke põlemisjääke.
Seevastu (kivisöe ja puiduga köetavatel) Viadrus kateldel ja teistel sarnase ehitusega kateldel on halupuudega kütmisel kasutegur oluliselt madalam, kui Atmos puugaasikateldel. Halupuu põlemisel on leegi pikkus tunduvalt ulatuslikum kui kivisöe põlemisel ja osa kasulikust kuumusest läheb korstna kaudu õhku.

Atmos puugaasikatla kasutamine aitab säästa looduskeskkonda

Atmos puugaasikatelde üheks väga oluliseks omaduseks on loodusliku keskkonna säästmine mürgistest gaasidest (nagu seda on tavaliste otsepõlemiskatelde ja fossiilsete kütuseliikide kasutamisel). Kateldel Viadrus läheb koos väljuvate gaasidega musta suitsuna keskkonda väga palju ka põlemata jäänud kütteaine osakesi. Atmos puugaasikatelde optimaalsel koormusel töötamisel põleb kütus ära peaaegu jäägitult (välja arvatud mineraalse aine ehk tuha hulk). Kvaliteetse puiduprodukti ja õigesti seadistatud katla korral nähtavat suitsu korstnast praktiliselt ei väljugi.

Atmos puugaasikatla teenindamiseks kuluv aeg on väike

Atmos puugaasikatelde kasutusele võtmisel on üheks oluliseks argumendiks vähendada tunduvalt tavaliste katelde ebaökonoomsusest tulenevaid aja- ja teeninduskulusid. Katel Atmos töötab automaatselt ja töökindlalt kõikidel režiimidel.

Atmos puugaasikatel töötab kohalikul kütusel

Arvutuslikult on tõestatud, et kohalikul kütusel töötavate kütteseadmete kasutamisel tuleb soojusenergia omahind tunduvalt odavam, kui importkütusega (õli, gaas jm) töötavate katlamajade puhul. Üldkulude tasuvuse aeg väheneb tunduvalt kohaliku kütteaine arvelt. Ettearvamata on ju ka imporditava kütuse hinnatõusud ning kättesaadavus ja varem või hiljem lisatakse fossiilkütuste kasutamisele saastemaksud või tõusevad aktsiisid.

Atmos puugaasikatlale on võimalik lisada pelletipõleti

Atmos katlad koos pelletipõletitegaKuna iga aastaga on üha suuremat huvi ja populaarsust võitnud pelletite (puidust graanulid) kasutamine Atmos-tüüpi katelde kütmisel, siis meie paigaldame ka Atmos puugaasikateldele pelletipõletid, mis töötavad täiesti automaatse juhtimisega.

(sh Atmos kateldest on saadaval ka spetsiaalsed pelletikatlad).

Praktiliselt oleme juba viie-kuue aasta jooksul kindlaks teinud, et viiest ruumist (m3) halupuudest (lepapuu) saadud soojuslikule energiale vastab üks tonn pelleteid. Pelletite korral ei ole vaja oluliselt kulutada nii aega kui ka jõudu halupuude ladustamisele ja ümberladustamisele, katlasse toimetamisele ning igapäevasele katla teenindamisele. Saadava soojusenergia hind võrreldes turustatavate halupuudega ei erine oluliselt, kuid katla teenindamise osas on erinevus mugavuses täiesti võrreldamatu.
Loe lisaks: Üleminek pelletiküttele >>


Atmos puugaasikatel on tunnustatud toode

Atmos puugaasikatlad on pälvinud kõrge tunnustuse ja nõudluse nii soojustehnika spetsialistide kui tarbijate poolt.
Tänu pikaajalistele kogemustele, intensiivsele tootearendusele, tootmise laiendamisele, modernsete tehnoloogiate kasutusele võtmisele on Tšehhi firma Atmos Cankar & syn tõusnud üheks suurimaks puugaasikatelde tootjaks terves Euroopas.

Seaded

Menüü

Meeldivaks märgitud toodete salvestamiseks loo tasuta konto.

Logi sisse

Soovinimekirjade kasutamiseks loo tasuta konto

Logi sisse